Wyposażenie łóżeczka dla bobasa

Pojawienie się na świecie dziecka wywraca świat rodziców do góry nogami. Od tej pory to jego potrzeby będą najważniejsze.
Należy zadbać, aby cały dom został przygotowany na przyjęcie nowego członka rodziny. Już przed porodem warto przygotować się na pojawienie się dziecka i zaopatrzyć w niezbędne akcesoria. Jedną z najważniejszych rzeczy jest wyposażenie łóżeczka, bo przecież w nim dzidziuś spędzi większość swojego czasu.
Pościel dziecięca powinna być wykonana z naturalnych materiałów. Może to być bawełna lub flanela.Dodatkowo musi być odporna na pranie w wysokich temperaturach. Kolorami i wzorami rodzice mogą się bawić dowolnie, pamiętając jednak o tym, że zbyt jaskrawe barwy mogą drażnić dziecko, ponieważ dostarczają za dużo bodźców.
Ochraniacze do łóżeczka spełniają dwie funkcje. Po pierwsze chronią przed nieprzyjemnym uderzeniem w szczebelki, po drugie osłaniają dziecko przed przeciągami.
Kocyk minky to kocyk wykonany z niezwykle mięciutkiej tkaniny przypominającej polar. Może być z jednej strony wykończony bawełną. Delikatny materiał otula i ogrzewa maleństwo podczas drzemki czy spaceru. Dostępne są w wielu pięknych kolorach i wzorach, które zachwycą nie tylko dziecko, ale i rodziców.
Noworodki niemal ciągle śpią, dlatego większość czasu spędzają w łóżeczku. Warto zadbać o jego piękne wyposażenie, które uprzyjemni sen.