Jak uszczęśliwić wielbiciela antyków?

Każdemu z nas, przynajmniej raz w życiu, zdarzyło się krążyć po galerii handlowej przez kilka godzin, tylko po to, by uświadomić sobie, że nie mamy bladego pojęcia, co kupić przyjacielowi na urodziny.

Spójrzmy prawdzie w oczy – są wśród nas ludzie, których ucieszy dosłownie wszystko. Są też osoby bardzo wymagające, o nietypowych gustach, które spojrzą przychylnym okiem tylko na bardzo oryginalne prezenty. Ich mieszkania roją się od dziwacznych przedmiotów – na każdej półce stoją różne bibeloty, takie jak skórzana lampa, zegar słoneczny czy klepsydra. Człowiek o podobnych upodobaniach często posiada też gabinet, który swoim wystrojem bardzo przypomina pracownię renesansowego podróżnika. Tu kompas, tam astrolabium, na biurku mosiężna luneta, a na ścianie stara mapa.

Gdzie szukać prezentu dla miłośnika antyków? Jedną z opcji są pchle targi, organizowane co niedzielę w większości dużych miast. Na tego typu wystawach garażowych można znaleźć mnóstwo pięknych staroci. Z drugiej strony – robienie zakupów w takim miejscu może być niebezpieczne. Większość sprzedawców wyczuwa, że ma do czynienia z laikiem, dlatego celowo zawyża cenę. Albo, wręcz przeciwnie – oddaje nam coś pozornie bezcennego za bardzo małe pieniądze i dopiero później uświadamiamy sobie, że nabyliśmy podróbkę.

O wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem są zakupy online, najlepiej w sklepach, które specjalizują się w antykach. Na stronach typu snob-shop.pl znajdziemy oryginalne prezenty, które zadowolą nawet najbardziej wybrednego kolekcjonera bibelotów.

Warto abyś poznał wyjątkowe Oryginalne Prezenty!