Księgowość – praca pełna wyzwań

Z całą pewnością księgowość to jeden z trudniejszych, a zarazem najbardziej pożądanych zawodów na rynku. Choć wiąże się z wieloma wymaganiami takimi jak ciągła nauka zmieniających się przepisów, praca wyłącznie przed komputerem bardzo często po godzinach oraz wielka odpowiedzialność to jednak młodzi ludzie kierują swoje kroki właśnie w stronę rachunkowości i pracy w księgowości, ponieważ jest to zawód bardzo opłacalny jak też przyszłościowy, bowiem praca w księgowości jest i raczej nie zanosi się, aby to się zmieniło.

Choć istnieje wiele programów liczących podstawowe rachunki, podatki czy wynagrodzenie brutto to nadal nad tym wszystkim musi czuwać człowiek. Poza tym bardzo wiele innych zawodów jest bezpośrednio połączonych z księgowością jak praca w skarbówce, w rozliczeniach w fakturowaniu czy bankowości.

księgowość - pewna praca

Księgowe w cenie

Tak więc największy plus pracy w księgowości to wysokie zarobki, możliwość awansu i rozwoju oraz stabilność zawodu. Jakie są minusy pracy w księgowości oczywiście bardzo dużo pracy przed komputerem, przerzucanie sterty papierów, mnóstwo cyferek i liczenia, a także uciążliwość urzędu skarbowego i przede wszystkim praca z ludźmi. Jeżeli jesteś osobą zamkniętą, nielubiącą kontaktu z ludźmi to na pewno nie jest praca dla Ciebie. Musisz charakteryzować się cierpliwością do ludzi, bowiem w drzwiach Twojego biura codziennie mogą stawać klienci, którzy będą potrzebowali rzetelnych informacji, bardzo często mogą nie rozumieć skąd bierze się dany podatek i uwierz często będą mieć pretensje właśnie do Ciebie, że muszą wydawać na zapłacenie podatku swoje bardzo ciężko zarobione pieniądze.

Ciężka praca dająca satysfakcję

Na pocieszenie powiem, że nie każdy dzień tak wygląda. W okresie rozliczeń oczywiście może tak być, że kolejka ludzi będzie zjawiała się z dokumentami (oczywiście na ostatnią chwilę) i z pretensjami, że podatek jeszcze nie jest rozliczony, ale będą też dni kiedy w spokoju będziesz mógł popracować w tym ewentualnie podszkolić się z nowych przepisów, bo te lubią się bardzo często zmieniać. Co najważniejsze nie musisz pracować u kogoś na etacie możesz otworzyć swoje własne biuro księgowe i pracować na własny rachunek. Jeżeli jednak nie czujesz się na tyle zdyscyplinowany to możesz znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach, jednostkach samorządu terytorialnego lub nawet pracować zdalnie i rozliczać klientów na odległość. Sam Kraków, aż kipi od ofert w księgowości.

Wybierając studia czy generalnie myśląc o przyszłości warto postawić na kierunek, który zapewni nam stabilną i dobrze płatną prace i taka właśnie jest księgowość – Kraków kierunek ten oferuje na paru cenionych uczelniach. Warto wybrać właśnie Kraków na miejsce edukacji.