Oświetlenie LED

Rozwój technologii spowodował niebywałe postępy w dziedzinie oświetlenia. Dotychczasowe żarówki zostały wyparte przez oświetlenie energooszczędne, które spowodowało oszczędzenie zużywanego prądu pobieranego przez oświetlenie. Najnowszym stosowanym oświetleniem jeszcze bardziej redukującym zużycie prądu są:
– lampa LED,
żarówka LED.

Powyższe produkty znane jako oświetlenie LED umożliwiają znaczne ograniczenie kosztów związanych z emitowanym światłem. Żarówki i lampy led mogą być używane praktycznie bez żadnych ograniczeń, powodowane jest to tym, że pobierają niewielką ilość energii oraz są całkowicie chłodne przy ich dotyku –  co tylko potwierdza, że energia w oświetleniu led nie jest zbędnie zużywana w procesie cieplnym znanym ze standardowych żarówek. Lampy led emitują bardzo jasne światło, bardzo korzystne szczególnie w sklepach jubilerskich – mają one za zadanie emitowanie białej wiązki światła co podkreśla atuty biżuterii.

Dodatkową korzyścią związaną ze stosowania oświetlenia led jest możliwość jego indywidualnego stworzenia na potrzeby każdego klienta. Z uwagi na elastyczność systemu led oświetlenie to może być zastosowane w praktycznie każdym miejscu – od globalnego oświetlenia np. hal produkcyjnych aż po precyzyjne doświetlenie bardzo małych obiektów. Cena oświetlenia led nie jest wysoka i zależy od indywidualnego projektu klienta. System świetlny led może zostać zaprojektowany w różnych kolorach – nie tylko w białym świetle co zdecydowanie podnosi atrakcyjność tej technologii.