Remont – fioletowa sypialnia

Barwa fioletowa ma swoje źródło w kolorze czerwonym i niebieskim. Dlatego chcąc zmienić odcień fioletowej farby, manipulujmy tymi dwoma kolorami. Chcąc uzyskać cieplejszy odcień fioletu  – zastosujmy kolor z większą dawką czerwonego. Z kolei gdy chcemy uzyskać przeciwny efekt tzn. oziębienia to zdecydujmy się na przewagę niebieskiego. Jasny fiolet np. lawendowy, wyciszy i zrelaksuje, będzie doskonały do sypialni czy łazanki. Silniejsza barwa np. śliwkowa pobudzi intuicję oraz  wyobraźnię. Fiolet jest kolorem pasującym do wnętrz nowoczesnych jak i tych bardziej tradycyjnych.

Najbezpieczniejszym, a  przez to najpopularniejszym połączeniem kolorów będzie zestawienie ciemnego fioletu z klasyczna bielą (w postaci mebli, dodatków, czy koloru dwóch innych ścian). Jaśniejsze odcienie mogą występować samodzielni na ścianach np. liliowy lub wrzosowy. Dla odważnych będzie fiolet w połączeniu z mocniejszymi barwami, czyli turkusem lub zielenią. Jednak nie mogą być tak dobrane, by męczyły wzrok. Trzeba to zrobić z wyczuciem oraz umiarem.

Sypialnia to miejsce, gdzie warto zadbać o piękny zapach. Zapachy mają przecież cudowną moc wpływania nasz nastrój. Pomyślmy zatem o pięknym, nastrojowym zapachu w sypialni. W fioletowej sypialni najlepszym wyborem będą woreczki lawendowe. Dadzą ukojenie przed snem. Można je zawiesić na widoku lub ukryć w szafie lub komodzie. Woreczki na lawendę można zakupić gotowe, albo wykonać samodzielnie. Materiały są dostępne zarówno w Internecie, jak i w skalpach zielarskich.

Zobacz: Woreczki na lawendę