Usługi wysokościowe, alpinizm przemysłowy

Praca na wysokości wymaga nie tylko posiadania odpowiednich umiejętności, ale też stosownego sprzętu. Firmy profesjonalnie zajmujące się świadczeniem usług w zakresie prac na dużych wysokościach oferują całą gamę takich prac, począwszy od mycia okien, poprzez mycie i odśnieżanie dachów aż po prace alpinistyczne.

Alpinizm przemysłowy Rock Master obejmuje swoim zakresem prace na bardzo wysokich budynkach, kominach czy halach produkcyjnych. Wykorzystanie do tych prac sprzętu i technik alpinistycznych pozwala znacznie zmniejszyć koszty takich zleceń. Usługi alpinistyczne polegają na wykorzystaniu specjalistycznych przyrządów i lin do podchodzenia i zjeżdżania, stanowią też one formę asekuracji dla pracującego na wysokości. W skrócie określić można ten rodzaj usług jako pracę wykonywane na wysokości przy użyciu rusztowania wiszącego. Firmy proponujące swoje usługi zatrudniają ludzi osoby bardzo dobrze przygotowane do wykonywania prac na dużych wysokościach i posiadają odpowiednie przeszkolenia w zakresie obsługi sprzętu alpinistycznego.

Obowiązki właścicieli budynków obejmują również konieczność oczyszczania dachów i rynien ze śniegu i  lodowych sopli. Wykorzystując do takich prac firmy świadczące usługi wysokościowe (np. rockmaster.com.pl), właściciele będą mieć pewność, że prace zostaną wykonane zgodnie z oczekiwaniami i z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa, a koszty takiej usługi nie zbyt mocna obciąża ich budżety.

Fot. RockMaster via facebook.com