Zastosowanie profili LED w domu

Profile aluminiowe do taśm LED ostatnimi czasy stają się coraz bardziej popularne. Dzięki lekkiej budowie, odpowiedniej wytrzymałości i zastosowaniu tanich w zakupie i energooszczędnych diod elektroluminescencyjnych, znajdują zastosowanie w nowoczesnym budownictwie i wystroju wnętrz.

Wielu projektantów stosuje je jako tak zwany finisz. Wybierając wielokolorowe profile do taśm LED i montując je na przykład pod sufitem, można sprawić, że pomieszczenie zyskuje niepowtarzalny klimat. Czasy nudnych białych ścian już przemijają. Co prawda sporo osób dalej będzie malować ściany na czystą biel, ale prędzej czy później zwrócą uwagę na technologię LED. Białe ściany i aluminiowy profil z diodami doda sporo uroku.

Lustro łazienkowe oparte na profilach z diodami, to niekwestionowany w ostatnich czasach hit wszelkich portali aukcyjnych i galerii handlowych. Co prawda w sklepach stacjonarnych ceny luster są bardzo wysokie, to jak się dobrze poszuka, wtedy zainteresowany znajdzie ten przedmiot w dużo niższych cenach w internecie. Budowa jest względnie prosta. Do tafli lustra, nawet o wielkości 3m x 3m przymocowany jest profil z diodami LED. Dzięki wytrawieniu zewnętrznej powierzchni lustra, z głębi wydostaje się delikatna poświata.

Sprawia to piorunujące wrażenie na wszystkich znajomych. Każdy mówi, że chciałby mieć u siebie taki przedmiot. Czasami lustra z diodami LED posiadają włączniki oparte na dotyk. Zupełnie tak jak to działa w telefonach komórkowych lub tabletach. Użytkownik dotyka włącznik a diody zaczynają świecić.