Ile przeznaczyć na fotografię ślubną?

W fotografii ślubnej uobecniają się trendy, które często ulegają zmianom. Obecnie reportaż z ważnego dnia nie jest wyłącznie surowym zapisem wydarzenia, a stanowi sztukę poprzez dobór odpowiednich kadrów oraz profesjonalnych rozwiązań. Fotograf ślubny wykona portrety plenerowe nowożeńców, pomoże zatrzymać w kadrze najważniejsze momenty przedstawiające samą ceremonię, czy też przygotowania do niej. Czy taka niepowtarzalna pamiątka musi wiązać się z dużym wydatkiem?

Ceny na rynku fotografii ślubnej są bardzo zróżnicowane. Możemy wykonać sesję już za 500 zł, ale koszta osiągają także pułap nawet 10 tysięcy złotych. Warto pamiętać, że jest to rodzaj fotografii sezonowej, wykonywanej zwykle od kwietnia do października, co przekłada się na koszt zlecenia. Istotny jest również fakt, czy korzystamy z usług profesjonalisty z firmy uregulowanej prawnie, czy też z pracy „wolnego strzelca”. Ceny są także zależne od miasta – Szczecin będzie droższy niż małe miasteczka. Ofertę fotografii ślubnej w Szczecinie znajdziesz tutaj: https://lukaszpopielarz.pl/ . Jeśli zaś zapragniemy wynająć fotografa spoza jego miejscowości zamieszkania, dodatkowo możemy ponieść koszt uregulowania dojazdu. Odpowiedź na pytanie ile kosztuje fotografia ślubna nie jest jednoznaczna, dlatego że w zakres przedsięwzięcia wchodzi różnorodność oferowanych usług.

Przede wszystkim należy zastanowić się czego oczekujemy od fotografa, którego zatrudniamy. Cena usługi jest zależna od ilości fotografii ślubnych, które zamierzamy otrzymać – może zadowolić nas kilkadziesiąt zdjęć, ale równie dobrze mamy prawo oczekiwać kilkuset kadrów. Kolejną kwestią jest decyzja, czy dany fotograf ma wykonać wyłącznie sesję plenerową nowożeńców, czy też pragniemy uwiecznić reportaż z całości wydarzenia, rozpoczynając na przygotowaniach, poprzez ceremonię zaślubin, aż po późnonocne godziny imprezy weselnej.

profesjonalna usluga fotografii slubnej

Fotografia ślubna w optymalnym wydatku to przedział od 2000 do 3000 zł. Za taką cenę otrzymamy cały reportaż z wydarzenia, który obejmuje bardzo dobrej jakości fotografie w formie albumu lub fotoksiążki, w skład których wchodzi od 200 do 400 wyselekcjonowanych zdjęć. Najdrożsi fotografowie w Polsce kosztują nawet 10000 zł, jednakże są to profesjonaliści, którzy biorą zlecenie na jeden ślub w miesiącu, w związku z czym mają czas na dokładną obróbkę zdjęć.