Kupić i wyremontować używane mieszkanie

Gdy zdecydujemy się na zakup mieszkania, mamy do wyboru dwie opcje. Możemy samodzielnie szukać ofert sprzedażowych w internecie lub udać się do agencji nieruchomości. Szukając mieszkania natkniemy się na te gotowe do zamieszkania – będą nas czekać jedynie wykończenia wnętrz, oraz mieszkania wymagające mniejszego bądź większego remontu. Te drugie będą tańsze, czasem wyraźnie tańsze, ale jednak remont mieszkania może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

mieszkanie w starej kamienicy wiaze sie z remontemZakup mieszkania w starej krakowskiej kamienicy często wiąże się z generalnym remontem

Gdy zdecydujemy się na zakup mieszkania do remontu, pomóc nam będzie musiała zapewne firma remontowo budowlana, która wykona za nas wszystkie prace. Remont mieszkania nie powinien wynieść nas więcej niż kilkanaście tysięcy złotych. To ile zapłacimy za całość i ile weźmie od nas firma remontowa zależy w głównej mierze od zakresu remontu do wykonania. Dodatkowo zostanie nam kwestia wykończenia wnętrz, czyli kolejne wydatki na meble i sprzęt domowy, ale te akurat czekałyby nas także w przypadku mieszkania nabytego w stanie deweloperskim.

Mimo wszystko, wliczając koszty remontu, kupno używanego i zniszczonego mieszkania w przypadku takiego miasta jak Kraków może być nawet od kilkunastu do kilkudziesięciu procent tańsze od zakupu nowej nieruchomości o tej samej wielkości. Przed kupnem wybierzmy się jednak na szczegółowe oglądanie mieszkania, a zabrać ze sobą powinniśmy pracownika firmy remontowo budowlanej, który na miejscu może oszacować ewentualne koszty remontu. Polecam tutaj fachowców jakich ma: firma remontowo budowlana REMSOL Kraków – http://remsol.com.pl

Dodatkowo taki pracownik z doświadczeniem może dostrzec usterki, które mogą pomóc nam w negocjowaniu niższej ceny. Dzięki temu zaoszczędzimy więcej pieniędzy, które przeznaczymy na wykończenie. Chcąc oszczędzić wybierzmy mieszkania na obrzeżach miasta. Te zlokalizowane w centrum są sporo droższe, ponieważ stamtąd mamy łatwy dostęp do wszelkich atrakcji.