Jak wybrać odpowiedni rozmiar pościeli dziecięcej?

Raczej każdy rodzic powinien zdawać sobie sprawę z tego, że przy wybieraniu pościeli dla dziecka jej kolor jest najmniej istotną kwestią. Znacznie ważniejszy okazuje się m.in. rozmiar. Komplet pościeli musi idealnie pasować do łóżeczka, dlatego nie może być ani za duży, ani za mały.

Większość łóżeczek dziecięcych ma dość standardowe wymiary. Dzięki temu nie trzeba za bardzo kombinować z samą pościelą i można zdecydować się na zakup czegoś podstawowego i uniwersalnego. Taka będzie m.in. pościel do łóżeczka 120×90 . Co prawda u noworodków, które dopiero co wyszły z łona matki, może się ona nie sprawdzić, ale już dla nieco starszych dzieciaczków okaże się wystarczającym wyborem. Czasem jednak pościele o tych wymiarach stosuje się także u kilkumiesięcznych bobasów. Jako że są one nieco większe niż w teorii powinny być, zapewniają dzieciaczkom jeszcze większy komfort. Bez trudu można okryć nimi całe ciałko maluszka, aby nie miało ono żadnego kontaktu z zewnętrznym otoczeniem. O ile latem i wiosną nie ma aż takiej potrzeby, by solidnie przykrywać dzieci do snu, tak zimą i jesienią większe pościele mogą znakomicie się sprawdzać, zwłaszcza jeśli w domu na ogół nie panuje zbyt wysoka temperatura.

Rozmiar nie jest oczywiście jedynym kryterium wyboru. Nawet jeżeli rodzice ustalą już, że potrzebna jest im pościel dziecięca 120×90, potrzebują jeszcze wybrać odpowiedni dla niej typ materiału, a także i kolor. Tworzywo, które zostało wykorzystane do wykonania kompletu, jest akurat bardzo ważne. Musi być ono zarówno hipoalergiczne, jak i trwałe i odporne na zabrudzenia. Dobre jakościowo tkaniny są oczywiście dość drogie, ale i tak warto po nie sięgnąć, by zapewnić swojemu dziecku to, co dla niego najlepsze.