Marzenie o domu

Jak wyobrażacie sobie Wasz idealny dom? Ja wiem na pewno, że (o ile kiedyś będzie taka możliwość) będę miała kiedyś własny mały domek. Czy te marzenia się spełnią – zobaczymy. Nie chciałabym na pewno, żeby moje dzieci musiały wychowywać się w bloku. Przerażające, że przechadzając się po osiedlach nie widać ani boisk, ani przestrzeni, gdzie dzieciaki mogłyby pobiegać po trawie. Bo przecież wszędzie widzimy tabliczki „nie deptać zieleni”. Dlatego dzieci betonu ciągle przesiadują przed komputerami lub telewizorem chłonąc wirtualną rzeczywistość.

Dom z ogródkiem to marzenie wielu – kto wie, może dojdę do tego dopiero jak będę już na emeryturze? To i tak optymistyczna wersja zdarzeń… Patrząc zarówno na nowe mieszkania jak i na mieszkania od dewelopera Kraków (sprawdź na www.fronton.pl) i ich ceny warto zastanowić się, czy nie lepiej za taką samą cenę kupić dom… problemem oczywiście będzie lokalizacja. Ale mieszkanie za trzysta tysięcy jest zbyt drogie jak na kupienie betonowej klatki. Oczywiście domu w tej cenie nie dostaniemy chyba nigdzie, ale już nam bliżej do takiej ceny…

Powracając do wizji domu – idealnie byłoby mieć dom w mieście, z niewielkim ogrodem, w którym swobodnie biegałby sobie jakiś pupil. Osobiście w ogrodach cenię naturalność bez zbędnych, kiczowatych dodatków. Dlatego przerażają mnie takie „ozdobniki” jak figury zwierząt czy roślin. Oczywiście niektóre rzeźby do ogrodu (takie jak te: www.sklep.stoneo.pl) mają swój niepowtarzalny urok. Ja stawiam zdecydowanie na naturalne materiały – kamień i drewno.

A co jeśli nie spełni się moje życiowe marzenie o zamieszkaniu w domu? Trudno, przecież o tym jak wygląda dom nie decyduje sam budynek i pomieszczenia. Najważniejsze, by była to przestrzeń ciepła i wypełniona miłością – jeśli tak właśnie będzie nie będę potrzebowała nic innego!