Nowoczesne trendy w wystroju wnętrz

kuchniaKamień i drewno – materiały, które od wieków towarzyszyły człowiekowi budującemu. I dziś nie jesteśmy w stanie obyć się bez tych materiałów – co więcej są one uważane za najszlachetniejsze. Zwłaszcza obecnie – moda na surowe materiały naturalne pojawiła się niedawno i trwa cały czas. Lite, surowe drewno (oczywiście odpowiednio zaimpregnowane) wygląda naprawdę imponująco – ociepla wnętrza i nadaje im wyjątkowego charakteru.

Podobnie kamień, który jest bardzo uniwersalnym materiałem a rodzajów kamienia jest przecież bardzo wiele. Kamień wykorzystywany jest obecnie nie tylko do wykonywania takich elementów ozdobnych jak  [sklep.stoneo.pl] fontanny z kamienia czy rzeźby, ale również do wykonywania schodów, podług lub elementów wyposażenia łazienki. Obecnie lubimy bawić się formą i materiałami. Łączymy na przykład nowoczesną formę z tradycyjnymi materiałami, lub odwrotnie – znaną dobrze formę ubieramy w nowe materiały. Przykładem mogą być kominki francuskie [sklep.stoneo.pl]  wykonane nie z granitu czy marmuru, ale innego kamienia z elementami nowoczesnego wzornictwa.

Współczesny człowiek nie ucieka od tego co tradycyjne. Zamiłowanie do klasycznych wzorów już jest w nas chyba zakorzenione. Jednak skłaniamy się właśnie w stronę modyfikacji i wzbogacania tego co klasyczne i dobrze nam znane. Odcinamy się od wzornictwa lat osiemdziesiątych, które przypomina nam niezbyt dobre czasy. Owszem – na sprzęty które towarzyszyły nam wtedy patrzymy z pewną nostalgią, jednak chyba nie chcielibyśmy by towarzyszyły nam one na co dzień.

Współcześnie  inspirujemy się również kulturą i modą innych krajów – w chwili obecnej bardzo modne są wzorce skandynawskie – zwłaszcza jeśli chodzi o wystrój wnętrz i dodatki. To bardzo charakterystyczny styl, który coraz bardziej nam się podoba. I nie ma w tym nic złego, że po prostu chcemy otaczać się rzeczami, które nam się podobają – choć nie są przecież częścią naszej własnej kultury.

Przeczytaj też: Ogród – pięknie i prosto