Ogrodowe ścieżki

Piękny ogród to zadbany ogród. Czasem jednak nie mam zbyt wiele czasu na jego pielęgnację. Co robić, gdy na co dzień nie jesteśmy w stanie odpowiednio go pielęgnować? Najlepiej postawić na piękny minimalizm i sadzić te rośliny, które nie wymagają wiele pracy. Problematyczne mogą być przede wszystkim duże przestrzenie. Nawet zwykły trawnik wymaga od nas sporego nakładu pracy – regularne przycinanie, nawożenie i pielęgnowanie jest nieodzowne, by na trawniku nie pojawiły się plamy i prześwity. Znakomitym sposobem, by ograniczyć powierzchnię trawnika, a jednocześnie ozdobić nasz ogród jest położenie kostki brukowej.

Jeśli chcemy stworzyć tylko nieznaw600czną, fantazyjną ścieżkę przez cały ogród, możemy zrobić to sami. Pamiętajmy jednak, że nie jest to proste zadanie. Źle położona kostka po prostu się rozejdzie i zniszczy. Musimy również wybrać odpowiedni materiał pod względem wytrzymałości i koloru. Możemy zapoznać się z ofertą firm brukarskich, które posiadają szeroki wybór kostki (). Zanim przystąpimy jednak do prac, musimy przede wszystkim zaprojektować naszą ścieżkę. Nie powinna to być przypadkowa praca. Ścieżka musi być funkcjonalna – zwłaszcza nie może przeszkadzać w wykonywaniu prac ogrodowych takich jak właśnie koszenie trawy.

A położenie materiału? To już sztuka. Samo zgromadzenie odpowiednich narzędzi może być kosztowne. Dlatego warto skorzystać z oferty specjalistów. Bardzo dobrze prezentują się również mozaiki stworzone z materiałów takich jak naturalne kamienie a nawet grube szkło. Mozaiki ogrodowe możemy również ułożyć za pomocą specjalnych płyt, które przypominają na przykład płytki mozaikowe ścienne. Oczywiście są znacznie grubsze i bardziej wytrzymałe a przy  tym bardzo efektowne. W ogrodzie bardzo dobrze prezentują się wszelkie wzory okrągłe i kuliste. Skwerek ogrodzony cienką linią mozaiki, ścieżki i dróżki nadają naszemu ogrodowy niezwykłego wyrazu i nutki tajemnicy! Jeśli czujecie się na siłach spróbujcie sami – lub pozwólcie na to specjalistom!