Oprawa muzyczna wesela – DJ czy zespół?

Większość par młodych staje przed niełatwym wyborem fachowca do oprawy muzycznej na swoje wesele. Na rynku mamy mnóstwo DJ-ów, którzy są gotowi zapewnić nam niesamowite wrażenia. Z drugiej strony, kusi nas opcja z zespołem – muzyka na żywo, to coś. A więc stajemy przed wyborem: DJ weselny czy zespół? Spróbujmy szerzej odpowiedzieć na to, wbrew pozorom, trudne pytanie.

Myślę, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każdy ma swoje własne indywidualne upodobania. Nie wszyscy przepadają za muzyką na żywą, inni zaś nienawidzą DJ-a. Najlepiej kierować się własnymi upodobaniami. Nie ukrywam też, że zespół zawsze wychodzi drożej w porównaniu z DJ-em. Sprawa jest prosta. DJ na wesele zwykle przyjeżdża sam lub z jednym współpracownikiem, a zespół składa się z kilku muzyków, których trzeba opłacić.

profesjonalna konsola dj-a na wesele

Kolejna sprawa to sama oprawa muzyczna. DJ weselny jest w stanie zagrać wszystko. Zespół ma natomiast mocno ograniczone możliwości. Zwykle ma przygotowaną set listę, czyli wyuczone od lat utwory, które po prostu gra. Chociaż istnieją pewnie kawałki na życzenie grane zwykle przez doświadczonych muzyków – ze słuchu.

Jeśli wiemy, jakie są różnicę może warto zadać sobie pytanie gdzie szukać DJ-a na wesele lub zespół? Możliwości mamy sporo, zaczynając od przeszukiwania internetu, a kończąc po rozeznania wśród znajomych. Najlepiej przed samą imprezą spotkać z DJ-em weselnym bądź przedstawicielem zespołu, aby wiedzieć z kim mamy do czynienia. Chociaż czasami pierwsze wrażenie bywa złudne, dlatego historia i opinie zadowolonych klientów mogą nam pomóc w podjęciu decyzji.

Sprawdź tutaj: https://exclusivedjs.pl | DJ na wesele Kraków