Piękny i funkcjonalny ogród

Wiosną, latem i wczesną jesienią zazwyczaj z przyjemnością spędza się czas na świeżym powietrzu. Zwłaszcza chwile wolne sprzyjają spacerom, wypoczynkowi, w tych ciepłych miesiącach docenia się również własny ogród, w którym można odpocząć po ciężkim dniu lub spotkać się ze znajomymi.Ogrody w ostatnich latach przy tym stały się wyjątkowo popularne, a ich projektowaniu poświęca się coraz więcej uwagi.Nierzadko do stworzenia projektu ogrodu zatrudnia się nawet architekta, starannie dobiera się rośliny, kupuje się meble ogrodowe, których wybór jest również coraz większy.

w600fefChociaż zalety ogrodu dostrzega się głównie w tych cieplejszych miesiącach, to jednak warto pamiętać, że w zależności od pory dnia inaczej kształtują się temperatury. Chłodne są zazwyczaj poranki oraz wieczory. Nierzadko zimne są całe dni, jednak nie warto się tym zrażać, ponieważ ogród można dobrze dostosować nawet do takich trudniejszych warunków.Dobrym rozwiązaniem może okazać się promiennik podczerwieni. Taki nowoczesny ogrzewacz powietrza z pewnością uprzyjemni chwile spędzone w ogrodzie.

Takie sprytne urządzenia można również kupić z myślą o tarasie. Promiennik tarasowy czy patio heater wyglądają zazwyczaj bardzo nowocześnie, świetnie ogrzewają powietrze, a w dodatku nie są bardzo drogie w eksploatacji. Z powodzeniem więc można z nich korzystać, bez obaw że bardzo wzrosną od tego miesięczne opłaty za prąd.

Nowoczesny patio heater (sprawdź na heaters.com.pl) nie tylko grzeje, ale również staje się swoistą ozdobą tarasu. Najnowsze modele mogą przypominać np. stylowy kominek, z pewnością więc będą świetnie pasować do eleganckich mebli ogrodowych.

Promiennik tarasowy i promiennik podczerwieni można znaleźć już w dobrych sklepach i hurtowniach z wyposażeniem do ogrodów. Można również zamówić taki sprzęt bezpośrednio u samego producenta.