Poważny konkurent dla lodów

Trudno znaleźć osobę, która całkiem szczerze powie, że nie lubi słodyczy. Czekoladki, cukierki, wafelki, ciasteczka i inne słodkości nie tylko są wspaniałym deserem, ale również i szybko dostarczają energii i błyskawicznie poprawiają nastrój. Niestety jednak mają też jedną zasadniczą wadę: tuczą i są poważnym zagrożeniem dla szczupłej sylwetki. O ile wiele osób nie odmawia sobie słodyczy jesienią i zimą, kiedy niedoskonałości figury można ukryć pod grubymi swetrami, to zupełnie inaczej jest wiosną i latem, kiedy jednak zaczyna się ograniczać jedzenie, żeby chociaż trochę schudnąć. Z podstawowych posiłków lepiej nie rezygnować, żeby nie odebrać sobie tak ważnych do prawidłowego funkcjonowania sił.

Można natomiast w znaczny sposób ograniczyć spożywanie słodyczy. Przez kilka dni w tygodniu można z nich zrezygnować całkowicie. Można również poszukać ich lżejszych, chociaż nie mniej dobrych odpowiedników. Okazuje się, że w sklepach pojawiają się regularnie coraz to nowe desery niskokaloryczne. Mogą to być wafelki bez polewy, suszone owoce, cukierki i ciasteczka w wersji light. Dobrze sprawdzają się one przez cały rok. Kiedy jednak rozpoczynają się wiosna i lato, te typowe łakocie warto zamienić na deser jogurtowy. Takie desery sezonowo wprowadzają wszystkie restauracje Kraków [dapietro.pl]

Ten lekki przysmak ma wiele zalet. Jest pyszny, zdrowy, a przy tym nie tuczy. To właśnie dlatego tak chętnie sięgają po niego również i te panie, które postanowiły schudnąć i zamierzają tego postanowienia dotrzymać. Frozen jogurt lub po prostu mrożony deser jogurtowydostępny jest już w różnych odmianach na przykład z sokiem owocowym. W ich przygotowaniu pomogą nam wyciskarki do cytrusów [swiezowyciskaj.pl]. Warto wypróbować zawsze różne smaki, tym bardziej, że mrożone jogurty to również desery niskokaloryczne. Z pewnością więc to nie one będą głównym winowajcą, kiedy obwód w talii oraz ogólnie waga zaczną gwałtownie się zwiększać.