Prostota z klasą – drewniane ramki

Zdjęcia to cenna pamiątka. W epoce fotografii cyfrowej, zaczęły do łask wracać fotografie wywołane na papierze fotograficznym, włożone w ramkę i postawione w widocznym miejscu: na kredensie, szafce, stoliku, czy biurku, przy którym ktoś pracuje. Najczęściej takie zdjęcia przedstawia kogoś z rodziny lub spotkanie rodzinne. Do łask wracają więc także ramki na zdjęcia. Często są one zrobione z materiałów sztucznych. Mają różną wielkość, wzór i kolorystykę.

Ciekawą i powracającą do łask alternatywą są tu ramki drewniane. To klasyka w najlepszym, eleganckim wydaniu. Pasują przeważnie do każdego wnętrza i wystroju. Dlatego też, nawet jeśli zdjęcia w ramki drewniane pojawią się we wnętrzu już urządzonym, nie zaburzą one harmonii wnętrza. Zdjęcia w ramki drewniane można postawić na jakimś meblu lub powiesić na ścianie. Taki element wystroju na pewno posłuży na duży plus całości wnętrza. Drewno jest klasycznym materiałem, używanym od dawien dawna. Powstają z niego ramki najprostsze, w kolorze drewna oraz mniej lub bardziej ozdobne, w odcieniach od najjaśniejszego do najciemniejszego.

Dzięki temu można dostosować całość – czyli fotografię i ramkę – do tego, co ją będzie otaczało. Dzięki ramki drewniane, zdjęcia wyglądają bardziej klasycznie, niezależnie od tego, co dokładnie przedstawiają. Wnętrze ozdobione elementami drewnianymi samo staje się bardziej klasyczne, ale i ciepłe, wręcz eleganckie. Ramki drewniane można zakupić w marketach sprzedających wszelakiego rodzaju produkty służące wykończeniu i wystrojowi wnętrz. Zazwyczaj są to ramki najprostsze. Ramki drewniane lepszej jakości, w różnych rozmiarach, kupimy też w sklepach fotograficznych. Najpopularniejsze są ramki w klasycznym kolorze drewna, proste w swej konstrukcji, w różnych rozmiarach, dostosowanych do różnych rozmiarów zdjęć.

Zobacz też: Ramki drewniane | http://www.nielsenpolska.pl/