Skandynawski urok – design północy

skandynawskie wnętrzeJak urządzacie swoje wnętrza? Zazwyczaj zaopatrujemy się albo w meble i dodatki, które dostępne są w sieciowych salonach meblarskich lub poszukujemy je w Internecie – dokładnie zgodnie z projektem, który ułożyliśmy sobie w głowie. Bo przecież to nie mieszkanie musi pasować do mebli, ale meble do mieszkania. Dlatego wielu z nas zamiast kupować na gorąco sprzęty, po zobaczeniu ich w sklepie, zaczyna dopasowywać każdy element do wizji, jaką ma w głowie.

Jaki styl jest obecnie bardzo popularny? Coraz częściej pojawiają się u nas salony i sklepy internetowe, które oferują  meble i dodatki wyjątkowe, gdyż jest to styl skandynawski. Sklep – Opa&Comapny to miejsce, w którym znaleźć możemy zazwyczaj produkty kilku firm zajmujących się skandynawskim designem.  Czym się on charakteryzuje? Jeśli myślicie, że jest on tak chłodny i ascetyczny jak klimat północy, jesteście w błędzie!

Skandynawski styl to przede wszystkim inspiracja naturą – dominują tu kolory ziemi, jednak najważniejszą wartością, obok estetyki, jest funkcjonalność. Meble i sprzęty w styli skandynawskim bardzo często są tworzone z materiałów naturalnych jak również są wielofunkcyjne – możemy wykorzystać je zarówno do przechowywania przedmiotów jak i na przykład jako stołki czy pufy. Sklepy internetowe sprzedają je często bezpośrednio z salonów skandynawskich, dlatego na  przesyłki  [excity.pl] możemy czekać nieco dłużej, ale na pewno się nie rozczarujemy.

I choć skandynawskie meble kojarzą nam się tylko z jedną marką, warto zmienić to podejście. Sprzęty te naprawdę są solidne i wytrzymałe! Styl skandynawski również nie jest jednolity – dlatego cos dla siebie znają zarówno wielbiciele północnego wariantu stylu vintage, jak również wielbiciele nowoczesności i bardziej współczesnego designu.

Dlatego zanim pojedziemy w wolnej chwili zakupić meble do salonu czy sypialni, przejrzyjmy propozycje bardziej niszowych sklepów, być może nasza koncepcja zupełnie się odmieni!

Podobne: Ciepło w stylu francuskim