Wielopoziomowe podwórko

Mieszkańcy terenów górskich oraz osoby, które wybudowały swoje domy na wzniesieniach doskonale znają problem aranżacji podwórka i podjazdu. Niejednokrotnie bardzo strome wjazdy na podwórko są problematyczne i wymagają dużej wprawy jeśli codziennie wyjeżdżamy z takiej posesji i włączamy się do ruchu. Podobnie z wjazdem. Jeśli jesteśmy posiadaczami domu położonego na stromym wzniesieniu, musimy zadbać o to, by było przede wszystkim bezpiecznie. Wyjazd samochodem z takiego zjazdy może okazać się niebezpieczny – zwłaszcza w okresach od jesieni do wiosny, gdy warunki atmosferyczne zmuszają do zachowania jeszcze większej uwagi.

garden pathNie powinniśmy więc pozostawiać podjazdu bez położenia kostki brukowej lub innej nawierzchni. Spływająca woda zabiera ze sobą ziemię, co powoduje, że teren staje się grząski i jeszcze bardziej niebezpieczny. pozwala dziś na przystosowanie materiału i sposobu jego położenia do indywidualnych potrzeb zwiększając przy tym bezpieczeństwo.

Nierówny teren na podwórku zazwyczaj sprawia problemy i wydaje się niefunkcjonalny. Jednak możemy go w pomysłowy sposób zaaranżować – wykorzystać te nierówności, tak by po obsadzeniu roślinami stworzyły ciekawy ogród. Projektowanie ogrodów wykorzystujące naturalne ukształtowanie terenu jest bardzo ciekawe i przynosi piękne efekty. A dzięki temu na naszym podwórku możemy poczuć się jak w naturalnym zagajniku.

Osobiście polecam wykorzystanie materiałów naturalnych takich jak donice kamienne [www.sklep.stoneo.pl] czy drewniane. Plastikowe dodatki ogrodowe są może tanie ale ani nie wyglądają ładnie, ani nie są trwałe. Możemy również puścić wodzę fantazji i samemu przygotować ogrodowe wyposażenie. I przede wszystkim pamiętajmy o tym, że ogród musi być zadbany, by mógł cieszyć oczy. Nawet jeśli stawiamy na całkowitą naturalność, nasze rośliny nie przetrwają długo bez odpowiedniej pielęgnacji.