Wystrój dla wypoczynku

Pomieszczeniem, które kojarzy nam się jednoznacznie z relaksem i wypoczynkiem jest oczywiście sypialnia. Równie mocno w tym względzie doceniamy również łazienkę. Do wystroju tych dwóch pomieszczeń przykładamy szczególną wagę. Łazienka jest przecież przestrzenią, która musi być jednocześnie komfortowa i funkcjonalna. Marzeniem wielu jest więc przestronna łazienka, w której można wcielić w rzycie marzenia o wielkiej wannie. Jednak większość mieszkań i domów ma stosunkowo niewielkie łazienki, w których kompaktowo należy umieścić wszystkie sprzęty.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy są posiadaczami właśnie takich niewielkich powierzchni, producenci zaczęli wypuszczać na rynek sprzęty i elementy wyposażenia, które przystosowane są właśnie do tak małych pomieszczeń, w których zmieścić się musi wiele rzeczy. Niewielkie pralki, kabiny prysznicowe połączone z brodzikami imitującymi mini wanny, to już częsty widok. Zmniejszają się również same meble łazienkowe, które muszą być tym samym dość pakowne i przede wszystkim ładne. Bo to właśnie do tego aspektu wystroju przykładamy największa wagę. Bardzo często decydujemy się na zakup uniwersalnych mebli, które są bardzo klasyczne i nieco nudne. Przestrzeń ożywiamy natomiast dodatkami.

Galanteria łazienkowa, jaką możemy spotkać w sklepach, cechuje się dużą różnorodnością. I tak na przykład mamy akcesoria łazienkowe dopasowane do nowoczesnych pomieszczeń, akcesoria łazienkowe retro dla wielbicieli stylu vintage, czy  akcesoria łazienkowe nowoczesne takie jak .  Galanteria łazienkowa występuje dziś w całych kompletach. Nie będziemy mieli więc problemu by dopasować do siebie dozowniki do mydła i dozowniki papieru – dobierzemy do nich także odpowiednie uchwyty na ręczniki czy włączniki światła a nawet klamki.

Wystrój wnętrz jest dziś bardzo dochodowym biznesem. I choć nie często zdarza nam się przeprowadzać remont, zaczynamy z większą fantazją podchodzić do zmian. Jeśli już więc się decydujemy na zmiany robimy to z rozmachem!

Przeczytaj również: Szkło w mieszkaniu