Ciepło w stylu francuskim

ogródMarzy Wam się dom w stylu pałacu czy też może wiejska chatka? Dzisiaj modny staje się powrót do tego co sielskie i swojskie – oczywiście jednak nie z przesadą. Skromna elegancja, nienarzucające się dodatki i naturalne elementy wystroju. By czuć się swobodnie – po prostu jak w domu. Jeśli chcecie mieć w swoim domu wystrój swojski, sielski a jednocześnie elegancki, warto zastanowić się nad zaaranżowaniem przestrzeni w stylu prowansalskim. To idealny pomysł by nasze mieszkanie  stało się miejscem, w którym możemy wypocząć i zrelaksować się.

Prowansalski styl doskonale łączy się również i z innymi trendami – w tym przypadku łatwo o elegancki eklektyzm. I choć wydawać by się mogło, że prowansalskie elementy wystroju nie pozwolą już wprowadzić innych elementów, warto spróbować je łączyć. W takich pomieszczeniach sprawdzą się na przykład  fontanny domowe (www.sklep.stoneo.pl)  które kojarzą nam się przecież z feng shui i regułą harmonii między jing i jang. Domowe fontanny nie muszą być bowiem kiczowate – delikatny, nienarzucający się kształt i wielkość sprawią, że będą one tylko ozdobą. A szmer przepływającej przez nie wody jest przecież niezwykle uspokajający.

Styl prowansalski pełen jest ciepła – wrażenie to wynika również z tego, iż w tym stylu wykorzystuje się przecież głównie naturalne materiały jak i kolory ziemi oraz kwiatów. Tutaj idealnie pasują okna drewniane [Kraków www.okna.fronton.pl]warto właśnie w nie zainwestować, gdyż są znacznie ładniejsze i równie szczelne jak te plastikowe. Styl prowansalski to nie tylko wystrój wnętrz, ale również to, co wokół domu. W nadaniu odpowiedniego wyrazu pomoże również obecnie możemy wybierać spośród bardzo różnorodnych materiałów – nie tylko kolorowych, ociosanych w nienaturalne kształty kostek, ale również w kostki przypominające naturalne kamienie.