Metamorfoza ogrodu

Tak tak zapytacie zaraz, dlaczego ona pisze o ogrodzie, skoro mamy zimę, zaraz spadnie śnieg, niedługo święta, zatem dlaczego mielibyśmy myśleć o ogrodzie, w którym i tak póki co nie da się nic zdziałać. To wszystko prawda, fizycznie nie da się w okresie zimowym nic zaplanować, pozmieniać czy zaaranżować, jednak możemy w tym czasie zaprojektować nowy wystrój naszego ogrodu i stworzyć plan działania w nim na wiosnę.

Zimą mamy zwykle więcej czasu niż w pozostałe okresy w roku. Spowodowane jest to krótkimi dniami i szybkim zapadaniem zmroku. Długie popołudnia i wieczory sprzyjają wyszukiwaniu informacji i ciekawym pomysłom. Ja właśnie w tym okresie zwykle zaczynam zastanawiać się nad zmianami, jakie wprowadzę wiosną w moim ogrodzie. Tym razem marze o przeprowadzeniu w nim kompletnej metamorfozy! Głównym elementem, jaki będę chciała wprowadzić do ogrodu będzie wykorzystanie kamienia naturalnego do dekoracji. Takimi najbardziej znanymi dekoracjami ogrodowymi są fontanny ogrodowe z kamienia  (wejdź na: sklep.stoneo.pl). Takie cudeńka wspaniale wkomponują się w posadzone przeze mnie drzewa i krzewy. Wystarczy to wszystko dokładnie zaplanować, zaprojektować i będzie wyglądało cudnie! Kolejnym elementem są donice ogrodowe sklep.stoneo.pl. To jedne z moich ulubionych elementów dekoracyjnych w ogrodzie. Możemy w nich posadzić jakieś kwiaty, krzewy lub pozostawić same sobie jedynie dla dekoracji. Jeżeli odpowiednio zaaranżuje się je w przestrzeń ogrodową, mogą stanowić jej doskonałe dopełnienie.

Istnieją również takie elementy w ogrodzie, których nie jestem zbytnią fanką. Chodzi o rzeźby do ogrodu. Pomimo, że niektóre  z nich są wykonane naprawdę przepięknie, to jednak wole bardziej tradycyjne rozwiązania. Jeżeli natomiast Wam podoba się taki rodzaj wykorzystania kamienia naturalnego w ogrodzie, to nic nie stoi Wam na przeszkodzie. Planujcie i zmieniajcie wygląd swojego ogrodu. Im wcześniej zaczniecie o tym myśleć, tym lepiej wykonacie swój plan działania!