Na czym nie oszczędzac budując dom?

Budując dom musimy liczyć się z tym, że rzeczywiste wydatki mogą przekroczyć te wynikające z założeń i budżetu. Dobrze wykonany plan i kosztorys może oczywiście zminimalizować te koszty, jednak zawsze pozostaje margines błędu, który w przypadku tak dużej inwestycji może okazać się dość znaczny. Oczywiście możemy podjąć współpracę z architektem i wykonawcą który będzie dla nas nadzorował i kierował całą budową. To jednak znaczny – i często po prostu niepotrzebny wydatek. I choć budowa domu jest ogromną inwestycją, nie powinniśmy redukować kosztów zbyt radykalnie – zwłaszcza na niektórych, istotnych rzeczach.

Przede wszystkim dobre materiały – to one są podstawą i fundamentem, który gwarantował nam będzie „długowieczność” naszego domu. Ważne są również materiały wykończeniowe. Pokuszenie się o kupno słabszych jakościowo artykułów, może nam się po prostu nie opłacać. Jednym z ważniejszych elementów są oczywiście okna PCV Kraków [www.okna.fronton.pl]. To od nich zależy to, czy nasz dom będzie odpowiednio trzymał ciepło, czy będzie dobrze wytłumiony. Ten, kto zmagał się z problemem nieszczelnych okien, wie jak wielki dyskomfort powodują. Nie wspominając o tym, jak duże koszty generują.

Nie warto również oszczędzać na takich materiałach jak ] Źle położona kostka wytrzyma na naszym podjeździe co najwyżej dwa sezony, po których rozejdzie się i zacznie niszczyć, co sprawi, że będziemy musieli wydać dwa razy tyle pieniędzy – najpierw na jej położenie a później na jej naprawę. Jeśli więc nie mamy pewności, że kostka jest wytrzymała a firma, która nam ją kładzie solidna, nie decydujmy się na jej położenie, tylko wybierzmy sprawdzoną firmę, która ma gwarancje na swoje wyroby.

A co do wyposażenia wnętrza, lepiej zrezygnować z drogich, ale niefunkcjonalnych dodatków, na rzecz tych nieco tańszych niż oszczędzać na naprawdę ważnych rzeczach takich jak chociażby materace . Bo to właśnie od takich sprzętów będzie zależała nasza jakość mieszkania w nowym domu  – a więc i jakość życia.