Ogrzewanie w ogrodzie

patio heater na tarasiePosiadanie własnego ogrodu jest nie lada uciechą, z której w naszych warunkach klimatycznych możemy niestety cieszyć się jedynie przez część roku. Wiosna, lato i część jesieni to czas kiedy z przyjemnością rozkoszujemy się świeżym powietrzem i możemy spędzać czas w zaciszu ogrodu. A gdyby był sposób na to, by z ogrodu móc korzystać również późną jesienią i zimą? Mówimy oczywiście o dniach, gdy warunki atmosferyczne pozwalają na swobodny pobyt na zewnątrz.

Z pomocą może przyjść nam Patio heater (zob. na heaters.com.pl), czyli rodzaj przenośnego piecyka gazowego, który może być używany na zewnątrz. W chłodne dni możemy postawić go w ogrodzie i cieszyć się pobytem na świeżym powietrzu jednocześnie nie narażając się na przeziębienie. Innym typem ogrodowego ogrzewania jest Promiennik podczerwieni Heaters, który jest typem grzejnika halogenowego. Oprócz tego możemy pomyśleć również o kominku zewnętrznym, który pozwoli nacieszyć nasze oczy widokiem trzaskającego płomienia.

Takie rozwiązania możemy zastosować również w altanach czy na tarasach, trzeba tutaj jednak wziąć pod uwagę powierzchnię, która ma być ogrzewana i odpowiednio dostosować moc. Dzięki temu będziemy mogli osiągnąć optymalne efekty. Takie systemy ogrzewania zewnętrznego maję szerokie zastosowanie nie tylko w przydomowych ogrodach, ale także (a może przede wszystkim) w ogródkach restauracyjnych i piwnych, a także na tarasach firmowych czy hotelowych.

 

fot. heaters.com.pl