Otoczenie domu

Każda osoba, która chce stworzyć niepowtarzalny klimat w swoim domu wie, że równie ważne jak aranżacja wnętrz, jest także jego otoczenie i wygląd zewnętrzny. Miła dla oka fasada i schludne „obejście” jest kluczem do stworzenia miejsca, w którym z chęcią przebywają zarówno mieszkańcy, jak i goście.

Zacznijmy od wyglądu budynku. Nie musi być on specjalnie otynkowany, aby wyglądał ładnie, zwłaszcza jeśli jest to dom z cegły, kamienia lub drewna. Jednakże ważne jest, aby wygląd ścian zewnętrznych był estetyczny – nie mogą one mieć dobudówek z materiałów, które nie pasują do reszty czy widocznych śladów po remontach i zmianach. Jeżeli natomiast planujemy nasz dom ocieplić i otynkować, to pamiętajmy, że nie zda się to na wiele, jeśli budynek jest zawilgocony. powinno zostać przeprowadzone jeszcze przed pracami tynkarskimi, ale jeżeli wilgoć pojawiła się później, mury możemy osuszać w dalszym czasie.

Oprócz wyglądu samego budynku, uwagę zwraca również podjazd i chodniczki przy domu. Kostka brukowa Kraków (sprawdź MK Bruk) wygląda o wiele lepiej niż na przykład stary popękany beton poprzerastany mchem i trawą lub błotniste klepisko, które przy mniej sprzyjających warunkach atmosferycznych zamienia się w breję. Dzisiejsze brukarstwo pozostawia nam duże pole do popisu jeżeli chodzi o projekty nawierzchni brukowanych i możemy stworzyć naprawdę ciekawe realizacje.

Z perspektywy spędzania wolnego czasu najważniejszy jest ogród. O ile milej i chętniej spędzamy czas w miejscu porośniętym kolorowymi kwiatami, wśród przytulnych alejek i rozłożystych drzew… Aranżacja ogrodów to dziedzina, w której wspomogą nas specjalistyczne firmy. Dzięki ich doświadczeniu unikniemy błędu posadzenia obok siebie roślin, które wzajemnie się nie tolerują lub wsadzenia ich w miejscu, w którym warunki nie będą im odpowiadały.

W dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości, aby stworzyć nasze wymarzone miejsce na ziemi, nawet jeżeli nie czujemy się na siłach zrobić tego samodzielnie, a mamy jedynie pomysł.