Szkło w mieszkaniu

Dom wcale nie musi być wystawny – wystarczy, że dobrze się w nim czujemy, że możemy nawet o najskromniejszej przestrzeni powiedzieć, że to jest właśnie nasz prawdziwy dom. Najsilniej uczucie  to odczuwalne jest na przykład w domach naszych dziadków, tam, gdzie mamy silne wspomnienia z dzieciństwa. Jednak sami nie odnaleźlibyśmy się w takiej przestrzeni na długo. Z jednej strony potrzebujemy bowiem poczucia ciepła a z drugiej dążymy do tego, by nasze własne domy były nowoczesne – zupełnie inne niż te w których się wychowaliśmy.

Radziliśmy ostatnio o tym Jak wybrać dobrego projektanta – dziś powiemy więcej o tym jak połączyć dwa przeciwne trendy w wystroju mieszkań. Chodzi oczywiście o to co nowoczesne i to, co stare, dawne, niemodne czy zabytkowe.  Z nowoczesnością kojarzą nam się raczej surowe przestrzenie, nietypowe kształty i higieniczne materiały. Jednym z nich jest również szkło na ścianę Axitech.

Szklane powierzchnie spotykamy bardzo często – i nie są to jedynie stoły, krzesła czy przeszklone ściany, ale również elementy umeblowania czy sprzętów codziennego użytku. Jednak szkło musi zostać dopasowane do całej aranżacji. Może być bardzo silnie zaakcentowane, ale nie koniecznie narzucające się.

Panele szklane służą jako fronty szaf lub obrazy, które zgrywać mogą się idealnie z meblami drewnianymi silnie nawiązującymi do przeszłości. Dodatkowo lampy nowoczesneoświetlą szkło w taki sposób, że razem z innymi materiałami będzie wyglądało zjawiskowo. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest to, że na powierzchniach szklanych możemy drukować niemal każdy obraz – i sami je montować oszczędzając równocześnie środki.

Ciekawe połącznie można również uzyskać poprzez połączenie klasycznego wystroju wnętrz oraz nowoczesnego oświetlenia.