Jak wybrać dobrego projektanta

Jak wygodnie i pięknie mieszkać? W jaki sposób dopasować elementy przestrzeni tak, by tworzyły razem wyjątkową aranżację? Pisaliśmy już o tym w artykule odświeżamy mieszkanie. Nie każdy jednak jest w stanie poradzić sobie z tym zadaniem. Nie tylko dlatego, że nie znajdujemy w sobie na tyle potencjału i kreatywności, ale również czasu. Dlatego coraz częściej wybieraną usługą jest aranżacja i projektowanie wnętrz. Dlaczego więc nie wybrać po prostu projektanta? W końcu w naszym własnym domu lub mieszkaniu spędzimy następne długie lata życia – musi więc być wygodne i estetyczne.

Jednak by być w pełni zadowolonym z efektów warto zainwestować w dobrego projektanta. A jak go wybrać? Unikajmy projektantów, którzy pracują w salonach meblowych i sklepach związanych z branżą – chyba, że szukamy bardzo wyjątkowych i unikalnych aranżacji, które zrealizować możemy z wykorzystaniem produktów określonego producenta.

Warto jednak wybrać tak zwanego wolnego strzelca lub firmę, która prowadzi aranżacje. Po pierwsze zapoznajmy się z realizacjami. Każdy szanujący się projektant wnętrz na swojej stronie internetowej zamieszcza wszystkie realizacje, jakie przeprowadził. Ważne by miał pokrewny gust, ale również potrafił nas zaskoczyć. Wybierzmy dwóch, trzech projektantów, których realizacje podobają nam się najbardziej. By uniknąć błędnej wyceny – nie zapraszajmy ich od razu do obejrzenia mieszkania, ale wyślijmy jego projekt z metrażem i szczegółowe oczekiwania jeśli takie posiadamy.

Pamiętajmy, że projektant może sporządzić dla nas również dokładną wycenę realizacji projektu – tak byśmy zapłacili za jego wykonanie, ale byśmy również wiedzieli ile to wyniesie nas globalnie. Po sporządzeniu takiej wyceny – z dokładnym wyróżnieniem poszczególnych kosztów będziemy mogli poszukać rzeczonych materiałów taniej lub zamienić je na inne. Jeśliokażą się dla nas zbyt drogie, wybierzmy płytki lub specjalne naklejki na ściany, które dają równie ciekawy efekt.