Odświeżamy mieszkanie

Osoby, które właśnie kupiły mieszkanie lub wykonały generalny remont czekają w większości na moment, w którym będą mogli wreszcie zacząć aranżować swoja nową przestrzeń. Dobieranie kolorów, dodatków, firan i zasłon – szczególnie mocne są w tym kobiety, które mają przecież znacznie bardziej rozwinięty zmysł estetyczny. To jednak nie wystarczy, by dobrze skomponować przestrzeń. Dlatego też bardzo wiele osób decyduje się na wynajęcie projektanta wnętrz. I nie chodzi tylko o osoby bardzo bogate, ale również przeciętnie majętne.

Projektanci wnętrz wykonają dla nas kilka wizualizacji wnętrza według naszych wskazówek – często robią również wizualizację zupełnie po swojemu, by klienci mogli zobaczyć jaki naprawdę potencjał ma przestrzeń. Obecnie w aranżacji wnętrz bardzo dużo się zmieniło. Pojawiły się nowe materiały, style i zdobienia, które są znacznie bardziej nowoczesne – łączą często ten nowoczesny wygląd z tradycją i tym co „swojskie i domowe”.

Hitem ostatnich lat stały się [axitech.pl obrazy na plexi] oraz szklane panele, które wykorzystać można na wielu polach – na przykład, jako płytki czy panele kuchenne, obrazy a nawet fronty szafek czy szaf. Obok szklanych płyt i elementów bardzo ważną rolę odgrywa również światło. Połączenie tych elementów lub ich przenikanie daje znakomity efekt.

Warto doważyć się na taki krok – zwłaszcza jeśli zmieniamy aranżacje z powodu remontu. Nasze mieszkanie odzyska wtedy świeżość, która da nam poczucie zupełnie innego, nowego miejsca. A przecież lubimy (przynajmniej w większości) zmiany w otoczeniu.

Co z kosztami? Nie oszczędzajmy! To jak zaaranżujemy nasze mieszkanie będzie miało na nas ogromny wpływ. Pamiętajmy jednak o tym, że najważniejsze – nawet od samego wyglądu jest to, czy nasze mieszkanie jest funkcjonalne. Wygoda i praktyczne zastosowanie muszą grać tu pierwsze skrzypce. A pod tym kryją się również takie rzeczy jak na przykład – materiał sofy (by był łatwy do czyszczenia), rodzaj dywanu – słowem jakość i rodzaj wszystkich materiałów, jakie znajdziemy w naszym domu.