Pięknie i wygodnie

Posiadając własne mieszkanie lub dom pragniemy by był on niepowtarzalny. Dużą wagę przykładamy do dekoracji, ale także do funkcjonalności wnętrza. O tym, że nie jest to sprawa prosta wie każdy, kto już kiedyś stanął przed zadaniem urządzenia mieszkania lub domu. Bo przecież chcemy aby było ładnie, przytulnie i wygodnie. Jak połączyć te cechy tak, by razem tworzyły coś unikalnego?

Dużą wagę przykładajmy do jakości produktów, które chcemy umieścić w naszych wnętrzach. Już sam fakt posiadania mebli dobrych gatunkowo wpłynie na całościowy odbiór aranżacji. W Internecie możemy znaleźć setki pomysłów i ofert, zarówno dużych sieci, jak i lokalnych rzemieślników. Najlepszym przykładem połączenia piękna i wygody może być uzupełnienie zrobionego na zamówienie w niewielkim warsztacie stolarskim łóżka o materace.

Przestrzeń użytkowa jaką jest salon wymaga szczególnie dużej uwagi. W końcu to tutaj spędzamy większość czasu i jest on naszą wizytówką dla gości. Dlatego poważnie zastanówmy się nad rozplanowaniem układu mebli i dopracujmy każdy szczegół w tym pomieszczeniu. Zwróćmy uwagę na umiejscowienie okien i drzwi, czy jest to pomieszczenie słoneczne czy raczej zacienione, pokój przechodni, czy łączy się z kuchnią lub innym pomieszczeniem. Ważne tutaj jest także odpowiednie oświetlenie, które potrafi stworzyć niepowtarzalny nastrój. Polecam wam obejrzeć sobie Lampy ideal lux. Tworzą one niesamowity klimat atmosferę przytulnego, choć nowoczesnego wnętrza. Lampy ustawmy w taki sposób by stwarzały odpowiednie warunki zarówno do aktywności, jak i wypoczynku.

A kiedy będziemy mieli już dosyć prac dekoratorskich lub będziemy potrzebować pomysłów, nie bójmy się szukać ich w najróżniejszych miejscach. Wiem, że w Szczawnicy hotele i pensjonaty (polecamy Hotel Smile) potrafią dostarczyć dużą dawkę inspiracji, zwłaszcza dla osób, które preferują góralskie klimaty.