Sezonowe porządki

Porządek w domu jest czymś obowiązkowym – zwłaszcza jeśli posiadamy dzieci. Czasem jednak przez zabieganie i zapracowanie nie mamy czasu na ogarnięcie niektórych spraw – i przesuwamy je w czasie. Ale jak wiadomo dla każdej kobiety najważniejszym elementem wyposażenia mieszkania jest… szafa. A właściwie jej zawartość. Czasem ciężko jest zmieścić całą garderobę, tak by było wygodnie a wszystko leżało pięknie poskładane. Sezonowe zmiany garderoby często przynoszą wiele problemów. Wraz  z nastaniem pierwszych cieplejszych dni z radością pozbywamy się płaszczy i kurtek odkładając je na kilka miesięcy w głąb szafy.

Jak odpowiednio je przygotować na ten okres, by po wyjęciu ich jesienią dobrze  nam służyły? Przede wszystkim zadbajmy o to, by były czyste.   Płaszcze damskie (zobacz na www.venila.pl) i kurtki najlepiej jest oddać do czyszczenia. Ja sama nigdy nie porywam się na pranie takich rzeczy we własnym zakresie – zawsze obawiam się, że po wyjęciu ich z pralki będę mogła tylko i wyłącznie je wyrzucić. Dlatego polecam sprawdzoną pralnie i specjalne ich opakowanie.

W wielu sklepach pojawiły się już worki próżniowe, w których możemy przechowywać nie tylko kurtki, ale również wszystkie ubrania a nawet kołdry. To świetny sposób na oszczędność miejsca i zachowanie rzeczy w idealnym stanie. Wystarczy zwykły odkurzacz, by pozbyć się z worka powietrza. A ja osobiście polecam , który będzie Wam pomocą na co dzień i znacznie ułatwi i usprawni sprzątanie.

I przede wszystkim pamiętajcie, że najważniejsza jest systematyczność. Nie znaczy to, że musicie co drugi dzień katować się szorowaniem, wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć kurze w miejscach, w których zazwyczaj tego nie robicie. A przy generalnym sprzątaniu nie będzie już tak wielu obowiązków.

REKLAMA: POLECAMY